Wednesday 17 April 2024

1 USD në SEK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krona suedeze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krona suedeze ose Krona suedeze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Krona suedeze kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

10,97 Krona suedeze

1 USD = 10,97 SEK

1 SEK = 0,0912 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKrona suedeze conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 1:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Krona suedeze = 10,97

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Krona suedeze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Krona suedeze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Krona suedeze (SEK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SEK (Krona suedeze) ✅ USD to SEK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Krona suedeze (SEK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Krona suedeze ( SEK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SEK Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 10.96864066 SEK - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 10.92251567 SEK -0.04612498 SEK -0.42051685 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 10.85894234 SEK -0.06357333 SEK -0.58203931 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 10.87583064 SEK +0.01688830 SEK +0.15552438 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 10.87583064 SEK - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 10.73502732 SEK -0.14080332 SEK -1.29464429 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 10.71260231 SEK -0.02242502 SEK -0.20889574 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSEK
USD11.06411.24420.72430.00650.0910
EUR0.939811.16930.68060.00610.0855
GBP0.80370.855210.58210.00520.0731
CAD1.38071.46921.717910.00890.1256
JPY154.6145164.5264192.3760111.9815114.0628
SEK10.994611.699413.67987.96300.07111

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Krona suedeze (SEK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SEK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Krona suedeze është monedha në Suedi. Simbol për USD është $. Simbol për SEK është kr. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Krona suedeze është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SEK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze = 10,97.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.