Sunday 26 May 2024

1 USD në SGD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Singapori konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Singapori. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Singapori ose Dollar Singapori për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Singapori kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Singapori?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1,35 Dollar Singapori

1 USD = 1,35 SGD

1 SGD = 0,741 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar Singapori conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 25 maj 2024 në 4:50:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Singapori = 1,35

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar Singapori

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Singapori me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar Singapori (SGD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SGD (Dollar Singapori) ✅ USD to SGD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar Singapori (SGD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar Singapori ( SGD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Singapori në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SGD Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 1.35010342 SGD - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 1.35075446 SGD +0.00065105 SGD +0.04822193 %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 1.35075081 SGD -0.00000365 SGD -0.00027015 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 1.34904521 SGD -0.00170560 SGD -0.12627063 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 1.34694466 SGD -0.00210056 SGD -0.15570680 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 1.34733484 SGD +0.00039018 SGD +0.02896770 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 1.34603814 SGD -0.00129670 SGD -0.09624173 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.08551.26640.73140.00640.7407
EUR0.921311.16670.67380.00590.6824
GBP0.78960.857110.57760.00500.5849
CAD1.36721.48401.731410.00871.0126
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451116.2540
SGD1.35011.46551.70980.98750.00861

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Singapori (SGD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SGD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Singapori është monedha në Singapore. Simbol për USD është $. Simbol për SGD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 26, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Singapori është përditësuar të fundit në Mai 26, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SGD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Singapori = 1,35.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.