Saturday 02 March 2024

1 USD në SRD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar surinamez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar surinamez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar surinamez ose Dollar surinamez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar surinamez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar surinamez?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

35,39 Dollar surinamez

1 USD = 35,39 SRD

1 SRD = 0,0283 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDollar surinamez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 2 mars 2024 në 5:55:11 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar surinamez = 35,39

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dollar surinamez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar surinamez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dollar surinamez (SRD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SRD (Dollar surinamez) ✅ USD to SRD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dollar surinamez (SRD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dollar surinamez ( SRD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar surinamez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SRD Ndryshimet Ndryshimet %
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 35.39447138 SRD - -
März 1, 2024 e premte 1 USD = 35.30699432 SRD -0.08747707 SRD -0.24714896 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 35.33069531 SRD +0.02370099 SRD +0.06712832 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 35.30325496 SRD -0.02744035 SRD -0.07766716 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 35.32944709 SRD +0.02619213 SRD +0.07419184 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 35.70153517 SRD +0.37208807 SRD +1.05319529 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 35.70153517 SRD - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSRD
USD11.08511.26570.73630.00670.0283
EUR0.921611.16650.67860.00610.0260
GBP0.79010.857310.58170.00530.0223
CAD1.35821.47371.719010.00900.0384
JPY150.0950162.8628189.9752110.514314.2406
SRD35.395038.405944.799526.06120.23581

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar surinamez (SRD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SRD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar surinamez është monedha në Suriname. Simbol për USD është $. Simbol për SRD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 02, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar surinamez është përditësuar të fundit në März 02, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SRD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar surinamez = 35,39.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.