Saturday 13 July 2024

1 USD në TND - Shtetet e Bashkuara Dollar në Tunizian Dinar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Tunizian Dinar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 13.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Tunizian Dinar ose Tunizian Dinar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Tunizian Dinar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Tunizian Dinar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3,13 Tunizian Dinar

1 USD = 3,13 TND

1 TND = 0,320 USD

Shtetet e Bashkuara DollarTunizian Dinar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 12 korrik 2024 në 9:00:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Tunizian Dinar = 3,13

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Tunizian Dinar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Tunizian Dinar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Tunizian Dinar (TND) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to TND (Tunizian Dinar) ✅ USD to TND Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Tunizian Dinar (TND) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Tunizian Dinar ( TND )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Tunizian Dinar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në TND Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 12, 2024 e premte 1 USD = 3.10514647 TND - -
Juli 11, 2024 e enjte 1 USD = 3.10929804 TND +0.00415158 TND +0.13369982 %
Juli 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 3.12393591 TND +0.01463786 TND +0.47077714 %
Juli 9, 2024 e marte 1 USD = 3.10811903 TND -0.01581688 TND -0.50631259 %
Juli 8, 2024 e hënë 1 USD = 3.12337975 TND +0.01526072 TND +0.49099530 %
Juli 7, 2024 të dielën 1 USD = 3.11448860 TND -0.00889115 TND -0.28466426 %
Juli 6, 2024 e shtune 1 USD = 3.11799426 TND +0.00350566 TND +0.11255959 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYTND
USD11.09011.29790.73380.00630.3197
EUR0.917311.19060.67320.00580.2933
GBP0.77050.839910.56540.00490.2464
CAD1.36271.48551.768710.00860.4357
JPY157.8450172.0719204.8672115.8321150.4700
TND3.12753.40944.05922.29510.01981

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Tunizian Dinar (TND)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to TND kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Tunizian Dinar është monedha në Tunizi. Simbol për USD është $. Simbol për TND është D. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 13, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Tunizian Dinar është përditësuar të fundit në Juli 13, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. TND faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Tunizian Dinar = 3,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.