USD në TRY - Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Lira turke. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Lira turke ose Lira turke për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Lira turke kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.08.2022 17:42
1 USD ($)
=
18,10251 TRY (₺)
1 USD = 18,102507 TRY
0,055241 USD = 1 TRY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Lira turke = 18,10

Konvertimi USD në Lira turke

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Lira turke me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYTRY
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.172280.765160.007250.05487
GBPinf0.8530410.652720.006180.04681
CADinf1.306911.5320610.009470.07171
JPYinf138.01589161.79293105.6048517.57312
TRYinf18.2244421.3641013.944690.132051

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Lira turke (TRY)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to TRY kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Lira turke është monedha në Turqi. Simbol për USD është $. Simbol për TRY është ₺. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Lira turke është përditësuar të fundit në August 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. TRY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Lira turke = 18,10.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.