Monday 02 October 2023

USD në UAH - Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2023. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

37,02 Hryvnia ukrainase

1 USD = 37,02 UAH

1 UAH = 0,0270 USD

Shtetet e Bashkuara DollarHryvnia ukrainase conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2023 07:50

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Hryvnia ukrainase = 37,02

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYUAH
USD11.05861.21970.73580.00670.0270
EUR0.944611.15210.69500.00630.0255
GBP0.81990.868010.60330.00550.0222
CAD1.35911.43881.657610.00910.0367
JPY149.5195158.2880182.3633110.017714.0399
UAH37.010939.181445.140827.23290.24751

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për USD është $. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Oktober 02, 2023. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në Oktober 02, 2023. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Hryvnia ukrainase = 37,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.