USD në UYU - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso Uruguajane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 13.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso Uruguajane ose Peso Uruguajane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso Uruguajane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 13.08.2022 08:38
1 USD ($)
=
40,19868 UYU ($U)
1 USD = 40,198679 UYU
0,024876 USD = 1 UYU

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso Uruguajane = 40,20

Konvertimi USD në Peso Uruguajane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso Uruguajane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYUYU
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.183000.762590.007300.02430
GBPinf0.8453110.644620.006170.02054
CADinf1.311321.5512910.009570.03186
JPYinf136.95277162.01517104.4390113.32786
UYUinf41.1533748.6844531.383210.300491

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to UYU kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Simbol për USD është $. Simbol për UYU është $U. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 13, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso Uruguajane është përditësuar të fundit në August 13, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane = 40,20.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.