Saturday 20 July 2024

1 USD në UYU - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso Uruguajane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso Uruguajane ose Peso Uruguajane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peso Uruguajane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

40,27 Peso Uruguajane

1 USD = 40,27 UYU

1 UYU = 0,0248 USD

Shtetet e Bashkuara DollarPeso Uruguajane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 korrik 2024 në 10:50:10 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peso Uruguajane = 40,27

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Peso Uruguajane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peso Uruguajane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Peso Uruguajane (UYU) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to UYU (Peso Uruguajane) ✅ USD to UYU Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Peso Uruguajane (UYU) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Peso Uruguajane ( UYU )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në UYU Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 20, 2024 e shtune 1 USD = 40.27061856 UYU - -
Juli 19, 2024 e premte 1 USD = 40.30145488 UYU +0.03083633 UYU +0.07657276 %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 40.14452027 UYU -0.15693461 UYU -0.38940185 %
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 40.12841091 UYU -0.01610936 UYU -0.04012841 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 40.10427110 UYU -0.02413981 UYU -0.06015641 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 40.08819403 UYU -0.01607708 UYU -0.04008819 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 40.08176680 UYU -0.00642722 UYU -0.01603271 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.08931.29170.72610.00630.0248
EUR0.918111.18580.66660.00580.0228
GBP0.77420.843310.56220.00490.0192
CAD1.37721.50011.778910.00870.0342
JPY157.4850171.5430203.4233114.355813.9107
UYU40.269943.864652.016629.24150.25571

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to UYU kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Simbol për USD është $. Simbol për UYU është $U. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso Uruguajane është përditësuar të fundit në Juli 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peso Uruguajane = 40,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.