USD në UZS - Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Uzbekistan Som. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Uzbekistan Som ose Uzbekistan Som për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Uzbekistan Som kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.01.2022 01:35
1 USD ($)
=
10.802,01200 UZS (лв)
1 USD = 10.802,012000 UZS
0,000093 USD = 1 UZS

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Uzbekistan Som = 10.802,01

Konvertimi USD në Uzbekistan Som

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Uzbekistan Som me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUZS
USD11.120521.341660.786360.008710.00009
EUR0.8924411.197350.701780.007780.00008
GBP0.745350.8351810.586110.006490.00007
CAD1.271691.424951.7061710.011080.00012
JPY114.77897128.61253153.9944190.2573910.01057
UZS10,862.1116412,171.2514414,573.266928,541.5111794.635041

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Uzbekistan Som (UZS)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to UZS kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Uzbekistan Som është monedha në Uzbekistan. Simbol për USD është $. Simbol për UZS është лв. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 28, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Uzbekistan Som është përditësuar të fundit në Januar 28, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UZS faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som = 10.802,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.