Saturday 20 July 2024

1 USD në UZS - Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Uzbekistan Som. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Uzbekistan Som ose Uzbekistan Som për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Uzbekistan Som kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

12.596,49 Uzbekistan Som

1 USD = 12.596,49 UZS

1 UZS = 0,0000794 USD

Shtetet e Bashkuara DollarUzbekistan Som conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 korrik 2024 në 8:05:10 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Uzbekistan Som = 12.596,49

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Uzbekistan Som

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Uzbekistan Som me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Uzbekistan Som (UZS) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to UZS (Uzbekistan Som) ✅ USD to UZS Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Uzbekistan Som (UZS) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Uzbekistan Som ( UZS )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në UZS Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 20, 2024 e shtune 1 USD = 12,596.49434272 UZS - -
Juli 19, 2024 e premte 1 USD = 12,634.03351400 UZS +37.53917128 UZS +0.29801285 %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 12,580.35908798 UZS -53.67442601 UZS -0.42483998 %
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 12,608.85126733 UZS +28.49217934 UZS +0.22648145 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 12,656.42647014 UZS +47.57520281 UZS +0.37731592 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 12,656.53059133 UZS +0.10412119 UZS +0.00082267 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 12,618.23013499 UZS -38.30045634 UZS -0.30261418 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYUZS
USD11.08931.29170.72610.00630.0001
EUR0.918111.18580.66660.00580.0001
GBP0.77420.843310.56220.00490.0001
CAD1.37721.50011.778910.00870.0001
JPY157.4850171.5430203.4233114.355810.0125
UZS12,592.388613,716.451816,265.57939,143.803279.95931

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Uzbekistan Som (UZS)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to UZS kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Uzbekistan Som është monedha në Uzbekistan. Simbol për USD është $. Simbol për UZS është лв. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Uzbekistan Som është përditësuar të fundit në Juli 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UZS faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Uzbekistan Som = 12.596,49.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.