Sunday 03 March 2024

1 USD në VND - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dong vietnamez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dong vietnamez ose Dong vietnamez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dong vietnamez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

24.655,00 Dong vietnamez

1 USD = 24.655,00 VND

1 VND = 0,0000406 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDong vietnamez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 3 mars 2024 në 9:45:13 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dong vietnamez = 24.655,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dong vietnamez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dong vietnamez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dong vietnamez (VND) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to VND (Dong vietnamez) ✅ USD to VND Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dong vietnamez (VND) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dong vietnamez ( VND )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në VND Ndryshimet Ndryshimet %
März 3, 2024 të dielën 1 USD = 24,655.00011785 VND - -
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 24,655.00011785 VND - -
März 1, 2024 e premte 1 USD = 24,650.00019350 VND -4.99992435 VND -0.02027956 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 24,642.50016104 VND -7.50003246 VND -0.03042609 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 24,625.00003386 VND -17.50012718 VND -0.07101604 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 24,639.99974769 VND +14.99971383 VND +0.06091254 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 24,705.00006473 VND +65.00031704 VND +0.26379999 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYVND
USD11.08511.26570.73630.00670.0000
EUR0.921611.16650.67860.00610.0000
GBP0.79010.857310.58170.00530.0000
CAD1.35821.47371.719010.00900.0001
JPY150.0950162.8628189.9752110.514310.0061
VND24,655.000026,752.271031,205.819218,153.3704164.26261

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dong vietnamez (VND)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to VND kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dong vietnamez është monedha në Vietnam. Simbol për USD është $. Simbol për VND është ₫. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 03, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dong vietnamez është përditësuar të fundit në März 03, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. VND faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez = 24.655,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.