USD në XAF - Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BEAC konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga CFA Franc BEAC. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në CFA Franc BEAC ose CFA Franc BEAC për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to CFA Franc BEAC kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.01.2022 18:14
1 USD ($)
=
578,18437 XAF (F)
1 USD = 578,184370 XAF
0,001730 USD = 1 XAF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BEAC?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në CFA Franc BEAC = 578,18

Konvertimi USD në CFA Franc BEAC

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar CFA Franc BEAC me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXAF
USD11.134471.355500.794910.008800.00173
EUR0.8814711.194830.700680.007750.00152
GBP0.737740.8369410.586430.006490.00127
CAD1.258011.427181.7052310.011070.00217
JPY113.66850128.95408154.0776990.3561610.19628
XAF579.11688656.99362784.99309460.345455.094791

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me CFA Franc BEAC (XAF)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to XAF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. CFA Franc BEAC është monedha në Kamerun, Republika e Afrikës Qendrore, Çad, Guinea Ekuatoriale, Gabon, Republika e Kongos. Simbol për USD është $. Simbol për XAF është F. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 22, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për CFA Franc BEAC është përditësuar të fundit në Januar 22, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XAF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BEAC = 578,18.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.