USD në XDR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Të drejta speciale të vizatimit. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Të drejta speciale të vizatimit ose Të drejta speciale të vizatimit për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Të drejta speciale të vizatimit kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.01.2022 13:07
1 USD ($)
=
0,71148 XDR (SZR)
1 USD = 0,711485 XDR
1,405512 USD = 1 XDR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Të drejta speciale të vizatimit = 0,71

Konvertimi USD në Të drejta speciale të vizatimit

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Të drejta speciale të vizatimit me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXDR
USD11.142751.368150.798230.008741.40156
EUR0.8750811.197240.698520.007651.22648
GBP0.730920.8352510.583440.006391.02442
CAD1.252771.431601.7139710.010951.75583
JPY114.37303130.69978156.4792491.296471160.30081
XDR0.713490.815340.976160.569530.006241

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Të drejta speciale të vizatimit (XDR)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to XDR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Të drejta speciale të vizatimit është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për XDR është SZR. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Të drejta speciale të vizatimit është përditësuar të fundit në Januar 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit = 0,71.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.