Wednesday 22 May 2024

1 USD në XDR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Të drejta speciale të vizatimit. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Të drejta speciale të vizatimit ose Të drejta speciale të vizatimit për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Të drejta speciale të vizatimit kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,756 Të drejta speciale të vizatimit

1 USD = 0,756 XDR

1 XDR = 1,32 USD

Shtetet e Bashkuara DollarTë drejta speciale të vizatimit conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 maj 2024 në 4:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Të drejta speciale të vizatimit = 0,756

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Të drejta speciale të vizatimit

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Të drejta speciale të vizatimit me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Të drejta speciale të vizatimit (XDR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to XDR (Të drejta speciale të vizatimit) ✅ USD to XDR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Të drejta speciale të vizatimit (XDR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Të drejta speciale të vizatimit ( XDR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në XDR Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 0.75556607 XDR - -
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 0.75592589 XDR +0.00035983 XDR +0.04762333 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 0.75315497 XDR -0.00277093 XDR -0.36656052 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 0.75315497 XDR - -
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 0.75705270 XDR +0.00389774 XDR +0.51752123 %
Mai 16, 2024 e enjte 1 USD = 0.75717079 XDR +0.00011808 XDR +0.01559772 %
Mai 15, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.75697763 XDR -0.00019316 XDR -0.02551015 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYXDR
USD11.08541.27110.73280.00641.3235
EUR0.921311.17100.67520.00591.2194
GBP0.78680.853910.57650.00501.0413
CAD1.36461.48111.734510.00871.8061
JPY156.1597169.4956198.4870114.43711206.6790
XDR0.75560.82010.96040.55370.00481

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Të drejta speciale të vizatimit (XDR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to XDR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Të drejta speciale të vizatimit është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për XDR është SZR. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 22, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Të drejta speciale të vizatimit është përditësuar të fundit në Mai 22, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Të drejta speciale të vizatimit = 0,756.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.