Wednesday 28 February 2024

1 USD në XOF - Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga CFA Franc BCEAO. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në CFA Franc BCEAO ose CFA Franc BCEAO për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to CFA Franc BCEAO kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

605,33 CFA Franc BCEAO

1 USD = 605,33 XOF

1 XOF = 0,00165 USD

Shtetet e Bashkuara DollarCFA Franc BCEAO conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 27 shkurt 2024 në 8:40:12 e pasdites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në CFA Franc BCEAO = 605,33

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në CFA Franc BCEAO

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar CFA Franc BCEAO me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe CFA Franc BCEAO (XOF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to XOF (CFA Franc BCEAO) ✅ USD to XOF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në CFA Franc BCEAO (XOF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në CFA Franc BCEAO ( XOF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në XOF Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 604.596525 XOF - -
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 606.452299 XOF +1.855774 XOF +0.306944 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 605.321829 XOF -1.130470 XOF -0.186407 %
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 604.503597 XOF -0.818232 XOF -0.135173 %
Februar 23, 2024 e premte 1 USD = 605.830578 XOF +1.326981 XOF +0.219516 %
Februar 22, 2024 e enjte 1 USD = 605.89773 XOF +0.06715 XOF +0.01108 %
Februar 21, 2024 e mërkurë 1 USD = 606.687877 XOF +0.790147 XOF +0.130409 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYXOF
USD11.08561.26860.73940.00660.0017
EUR0.921111.16860.68110.00610.0015
GBP0.78830.855810.58290.00520.0013
CAD1.35241.46821.715710.00900.0022
JPY150.4860163.3693190.9055111.270810.2494
XOF603.4843655.1493765.5758446.22224.01021

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me CFA Franc BCEAO (XOF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to XOF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. CFA Franc BCEAO është monedha në Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Bregu i Fildishtë, mali, Niger, Senegal, Togo. Simbol për USD është $. Simbol për XOF është F. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Februar 28, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për CFA Franc BCEAO është përditësuar të fundit në Februar 28, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XOF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në CFA Franc BCEAO = 605,33.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.