USD në XPF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc CFP. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc CFP ose Franc CFP për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc CFP kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2022 15:34
1 USD ($)
=
116,76141 XPF (F)
1 USD = 116,761410 XPF
0,008564 USD = 1 XPF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc CFP = 116,76

Konvertimi USD në Franc CFP

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc CFP me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYXPF
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.176610.762610.007320.00837
GBPinf0.8499010.648140.006220.00712
CADinf1.311291.5428810.009590.01098
JPYinf136.69961160.84252104.2483011.14474
XPFinf119.41541140.5057191.067220.873561

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc CFP (XPF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to XPF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc CFP është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për XPF është F. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 15, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc CFP është përditësuar të fundit në August 15, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. XPF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc CFP = 116,76.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.