Friday 14 June 2024

1 USD në ZAR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rand i Afrikës së Jugut. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 14.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rand i Afrikës së Jugut ose Rand i Afrikës së Jugut për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rand i Afrikës së Jugut kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

18,46 Rand i Afrikës së Jugut

1 USD = 18,46 ZAR

1 ZAR = 0,0542 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRand i Afrikës së Jugut conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 13 qershor 2024 në 6:40:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rand i Afrikës së Jugut = 18,46

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rand i Afrikës së Jugut

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rand i Afrikës së Jugut me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rand i Afrikës së Jugut (ZAR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to ZAR (Rand i Afrikës së Jugut) ✅ USD to ZAR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rand i Afrikës së Jugut (ZAR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rand i Afrikës së Jugut ( ZAR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në ZAR Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 18.37694796 ZAR - -
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 18.46278825 ZAR +0.08584029 ZAR +0.46710854 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 18.63550810 ZAR +0.17271985 ZAR +0.93550251 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 18.76454252 ZAR +0.12903442 ZAR +0.69241162 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 18.91753845 ZAR +0.15299593 ZAR +0.81534591 %
Juni 8, 2024 e shtune 1 USD = 18.91753845 ZAR - -
Juni 7, 2024 e premte 1 USD = 18.85867310 ZAR -0.05886535 ZAR -0.31116811 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYZAR
USD11.07551.27600.72730.00640.0542
EUR0.929811.18640.67630.00590.0504
GBP0.78370.842910.57000.00500.0425
CAD1.37491.47871.754310.00880.0745
JPY157.0120168.8737200.3458114.201818.5134
ZAR18.442919.836223.533013.41430.11751

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rand i Afrikës së Jugut (ZAR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to ZAR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rand i Afrikës së Jugut është monedha në Afrika e Jugut. Simbol për USD është $. Simbol për ZAR është R. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 14, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rand i Afrikës së Jugut është përditësuar të fundit në Juni 14, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ZAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rand i Afrikës së Jugut = 18,46.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.