USD në ZWD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zimbabve konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Zimbabve. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Zimbabve ose Dollar Zimbabve për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dollar Zimbabve kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 24.01.2022 01:15
1 USD ($)
=
361,90000 ZWD (Z.$)
1 USD = 361,900000 ZWD
0,002763 USD = 1 ZWD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zimbabve?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dollar Zimbabve = 361,90

Konvertimi USD në Dollar Zimbabve

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dollar Zimbabve me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.134471.355500.794910.00880
EUR0.8814711.194830.700680.00775
GBP0.737740.8369410.586430.00649
CAD1.258011.427181.7052310.01107
JPY113.66850128.95408154.0776990.356161

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dollar Zimbabve (ZWD)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to ZWD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dollar Zimbabve është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për ZWD është Z.$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 24, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Zimbabve është përditësuar të fundit në Januar 24, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. ZWD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dollar Zimbabve = 361,90.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.