1 UYU në AUD - Peso Uruguajane në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Uruguajane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Uruguajane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Uruguajane to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 30.10.2020 05:41
1 UYU ($U)
=
0,03327 AUD ($)
1 UYU = 0,033267 AUD
30,059729 UYU = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Uruguajane në Australian Dollar?

Peso Uruguajane kurs në Australian Dollar = 0,03

Konvertimi UYU në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UYU dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 UYU. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDUYU
USD11.166301.291500.749110.009560.701710.02342
EUR0.8574211.107350.642290.008190.601660.02008
GBP0.774300.9030610.580030.007400.543330.01813
CAD1.334931.556921.7240510.012760.936740.03126
JPY104.63750122.03834135.1390678.38455173.425702.45041
AUD1.425081.662071.840491.067540.0136210.03337
UYU42.7019649.8031455.1494731.988280.4080929.964601

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga UYU to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për UYU është $U. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Peso Uruguajane u ndryshua së fundmi në Oktober 30, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 30, 2020. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Uruguajane në Australian Dollar = 0,03.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.