UYU në CAD - Peso Uruguajane në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Uruguajane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 14.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Uruguajane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Uruguajane to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 14.07.2020 18:19
1 UYU ($U)
=
0,03113 CAD ($)
1 UYU = 0,031128 CAD
32,125624 UYU = 1 CAD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Uruguajane në Dollar kanadez?

Peso Uruguajane kurs në Dollar kanadez = 0,03

Konvertimi UYU në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UYU dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 UYU. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.140551.255130.736720.009330.02290
EUR0.8767711.100460.645940.008180.02007
GBP0.796730.9087110.586970.007430.01824
CAD1.357371.548141.7036710.012660.03108
JPY107.20202122.26927134.5525178.9780412.45455
UYU43.6747449.8132354.8175032.176120.407411

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

nga UYU to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për UYU është $U. Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Peso Uruguajane u ndryshua së fundmi në Juli 15, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në Juli 15, 2020. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Uruguajane në Dollar kanadez = 0,03.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.