UYU në EUR - Peso Uruguajane në euro konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Uruguajane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga euro. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.02.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Uruguajane monedhën e parazgjedhur. Kliko në euro ose euro për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Uruguajane to euro kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.02.2021 16:58
1 UYU ($U)
=
0,01922 EUR (€)
1 UYU = 0,019216 EUR
52,039425 UYU = 1 EUR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Uruguajane në euro?

Peso Uruguajane kurs në euro = 0,02

Konvertimi UYU në euro

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UYU dhe monedhën e synuar euro me një shumë 1 UYU. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.207211.392500.784820.009380.02323
EUR0.8283611.153490.650110.007770.01924
GBP0.718130.8669410.563610.006740.01668
CAD1.274181.538201.7742910.011950.02960
JPY106.59950128.68803148.4397883.6615912.47605
UYU43.0522551.9731359.9502533.788340.403871

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Vendet që paguajnë me euro (EUR)

nga UYU to EUR kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. euro është monedha në Andorra, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Irlandë, Itali, Kosovë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Monaco, Mali i Zi, Holandë, Portugali, San Marino, Slovakia, Sllovenia, Spanjë, Qyteti i Vatikanit. Simbol për UYU është $U. Simbol për EUR është €. Kursit të këmbimit për Peso Uruguajane u ndryshua së fundmi në Februar 28, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për euro është përditësuar të fundit në Februar 28, 2021. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. EUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Uruguajane në euro = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.