UYU në MXN - Peso Uruguajane në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Uruguajane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 05.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Uruguajane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Uruguajane to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 05.04.2020 10:49
1 UYU ($U)
=
0,56556 MXN ($)
1 UYU = 0,565563 MXN
1,768150 UYU = 1 MXN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Uruguajane në Peso meksikane?

Peso Uruguajane kurs në Peso meksikane = 0,57

Konvertimi UYU në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UYU dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 1 UYU. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNUYU
USD11.080501.227000.704050.009220.040010.02272
EUR0.9255011.135590.651600.008540.037030.02102
GBP0.815000.8806010.573800.007520.032610.01851
CAD1.420351.534691.7427710.013100.056830.03227
JPY108.42904117.15751133.0424276.3396614.338382.46316
MXN24.9929627.0048730.6663517.596340.2305010.56776
UYU44.0202647.5638654.0128530.992540.405981.761311

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

nga UYU to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për UYU është $U. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Peso Uruguajane u ndryshua së fundmi në April 05, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në April 05, 2020. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Uruguajane në Peso meksikane = 0,57.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.