5 UYU në MXN - Peso Uruguajane në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Uruguajane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.11.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Uruguajane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Uruguajane to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 24.11.2020 12:11
5 UYU ($U)
=
2,36178 MXN ($)
1 UYU = 0,472356 MXN
2,117047 UYU = 1 MXN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Uruguajane në Peso meksikane?

Peso Uruguajane kurs në Peso meksikane = 0,47

Konvertimi UYU në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UYU dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 5 UYU. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNUYU
USD11.182181.329110.763500.009570.049680.02334
EUR0.8459011.124280.645840.008090.042030.01974
GBP0.752390.8894510.574450.007200.037380.01756
CAD1.309761.548371.7408010.012530.065070.03057
JPY104.49899123.53660138.8903279.7851515.191722.43896
MXN20.1280323.7949426.7522915.367780.1926110.46978
UYU42.8458050.6514456.9466432.712830.410012.128661

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

nga UYU to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për UYU është $U. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Peso Uruguajane u ndryshua së fundmi në November 24, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në November 24, 2020. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Uruguajane në Peso meksikane = 0,47.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.