XOF në USD - CFA Franc BCEAO në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë CFA Franc BCEAO to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 31.07.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë CFA Franc BCEAO monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga CFA Franc BCEAO to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 31.07.2021 08:50
1 XOF (F)
=
0,00181 USD ($)
1 XOF = 0,001809 USD
552,664384 XOF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për CFA Franc BCEAO në Shtetet e Bashkuara Dollar?

CFA Franc BCEAO kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi XOF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore XOF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 XOF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXOF
USD11.186701.390500.803730.009120.00181
EUR0.8426711.171740.677280.007680.00153
GBP0.719170.8534310.578020.006560.00130
CAD1.244201.476491.7300510.011340.00226
JPY109.68504130.16323152.5170088.1573610.19902
XOF551.12711654.02251766.34200442.958435.024631

Vendet që paguajnë me CFA Franc BCEAO (XOF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga XOF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

CFA Franc BCEAO është monedha në Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Bregu i Fildishtë, mali, Niger, Senegal, Togo. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për XOF është F. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për CFA Franc BCEAO u ndryshua së fundmi në Juli 31, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juli 31, 2021. XOF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit CFA Franc BCEAO në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.