XRP në BTC - gurgullimë në Bitcoin konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë gurgullimë to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bitcoin. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.08.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë gurgullimë monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bitcoin ose Bitcoin për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga gurgullimë to Bitcoin kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.08.2019 15:06
1 XRP
=
0,00003 BTC (₿)
1 XRP = 0,000026 BTC
38.971,161341 BTC = 1 XRP

Cila është kursi aktual i këmbimit për gurgullimë në Bitcoin?

gurgullimë kurs në Bitcoin = 0,00
Ethereum55,900 ETH
Bitcoin Cash33,351 BCH
Litecoin140,699 LTC
NUK193.797,574 XEM
Lumens yjor150.253,625 XLM
NEO1.064,851 NEO
IOTA42.258,869 MIOTA
DASH111,187 DASH
monedhë125,011 XMR

Konvertimi XRP në Bitcoin

Ju keni zgjedhur monedhën burimore XRP dhe monedhën e synuar Bitcoin me një shumë 1 XRP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.1092501.2147640.7527570.00940710,309.278351
EUR0.90151011.0951220.6786180.0084819,293.917526
GBP0.8232050.91314010.6196730.0077448,486.649485
CAD1.3284501.4735831.61375410.01249713,695.360825
JPY106.301942117.915433129.13179880.01952811,095,896.309278
BTC0.0000970.0001080.0001180.0000730.0000011

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit gurgullimë në Bitcoin = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.