XRP në XMR - gurgullimë në monedhë konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë gurgullimë to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga monedhë. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.09.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë gurgullimë monedhën e parazgjedhur. Kliko në monedhë ose monedhë për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga gurgullimë to monedhë kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.09.2019 20:37
1 XRP
=
0,00379 XMR
1 XRP = 0,003786 XMR
264,120545 XMR = 1 XRP

Cila është kursi aktual i këmbimit për gurgullimë në monedhë?

gurgullimë kurs në monedhë = 0,00
Bitcoin0,000 BTC
Ethereum0,000 ETH
Bitcoin Cash0,000 BCH
Litecoin0,000 LTC
Lumens yjor0,000 XLM
EOS0,000 EOS
NEO0,000 NEO
IOTA0,000 MIOTA
DASH0,000 DASH

Konvertimi XRP në monedhë

Ju keni zgjedhur monedhën burimore XRP dhe monedhën e synuar monedhë me një shumë 1 XRP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit gurgullimë në monedhë = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.