Monday 24 June 2024

ZAR në USD - Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rand i Afrikës së Jugut to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rand i Afrikës së Jugut monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rand i Afrikës së Jugut to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Amount
From
To

1 Rand i Afrikës së Jugut =

0,0551 Shtetet e Bashkuara Dollar

1 ZAR = 0,0551 USD

1 USD = 18,15 ZAR

Rand i Afrikës së JugutShtetet e Bashkuara Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 qershor 2024 në 5:00:17 e pasdites, GMT+2

Rand i Afrikës së Jugut kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,0551

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi ZAR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore ZAR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 ZAR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Rand i Afrikës së Jugut (ZAR) dhe Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi ZAR (Rand i Afrikës së Jugut) to USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) ✅ ZAR to USD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Rand i Afrikës së Jugut (ZAR) në Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Rand i Afrikës së Jugut ( ZAR ) në Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD )

Krahasoni koston e 1 Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 ZAR në USD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 24, 2024 e hënë 1 ZAR = 0.055104 USD - -
Juni 23, 2024 të dielën 1 ZAR = 0.055667 USD +0.000563 USD +1.021704 %
Juni 22, 2024 e shtune 1 ZAR = 0.055667 USD - -
Juni 21, 2024 e premte 1 ZAR = 0.055708 USD +0.000041 USD +0.073652 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 ZAR = 0.055418 USD -0.000290 USD -0.520572 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 ZAR = 0.055552 USD +0.000134 USD +0.241799 %
Juni 18, 2024 e marte 1 ZAR = 0.055273 USD -0.000279 USD -0.502232 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYZAR
USD11.07231.26810.73130.00630.0551
EUR0.932611.18260.68200.00580.0514
GBP0.78860.845610.57660.00490.0435
CAD1.36751.46641.734210.00860.0754
JPY159.7105171.2548202.5344116.789718.8034
ZAR18.141919.453223.006313.26640.11361

Vendet që paguajnë me Rand i Afrikës së Jugut (ZAR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Konvertoni Rand i Afrikës së Jugut në monedha të tjera botërore


nga ZAR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Rand i Afrikës së Jugut është monedha në Afrika e Jugut. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për ZAR është R. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Rand i Afrikës së Jugut u ndryshua së fundmi në Juni 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juni 24, 2024. ZAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,0551.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.