ZMW në USD - Zambian Kwacha në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Zambian Kwacha to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Zambian Kwacha monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Zambian Kwacha to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 00:36
1 ZMW (ZK)
=
0,05006 USD ($)
1 ZMW = 0,050062 USD
19,975231 ZMW = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Zambian Kwacha në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Zambian Kwacha kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,05

Konvertimi ZMW në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore ZMW dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 ZMW. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYZMW
USD11.161821.270180.747800.009470.05008
EUR0.8607211.093260.643650.008150.04311
GBP0.787290.9146910.588740.007450.03943
CAD1.337251.553651.6985510.012660.06697
JPY105.60597122.69564134.1385978.9725015.28900
ZMW19.9671023.1982725.3618114.931470.189071

Vendet që paguajnë me Zambian Kwacha (ZMW)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga ZMW to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Zambian Kwacha është monedha në Zambia. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për ZMW është ZK. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Zambian Kwacha u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. ZMW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Zambian Kwacha në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.