USD til WST - Amerikanske dollar til Samoanske tale valutaomregner

Vores Amerikanske dollar til Samoanske tale konverter er opdateret med valutakurser fra 13.08.2022. Indtast et givet beløb, der skal konverteres i boksen til venstre for Amerikanske dollar. Brug "Swap currencies" -Button til at gøre standardvalutaen. Klik på Samoanske tale eller Samoanske tale for at konvertere mellem den pågældende valuta og alle de andre valutaer.

Amerikanske dollar til Samoanske tale valutakalkulator

Valutakurser opdateret: 13.08.2022 04:22
1 USD ($)
=
2,65625 WST ($)
1 USD = 2,656252 WST
0,376470 USD = 1 WST

Hvad er den aktuelle valutakurs for Amerikanske dollar til Samoanske tale?

Amerikanske dollar kursus til Samoanske tale = 2,66

Konvertering USD i Samoanske tale

Du har valgt kildevalutaen USD og målvalutaen Samoanske tale med et beløb på 1 USD. Du kan vælge valutakurser på de to lister for mere end 160 internationale valutaer. Valutakurserne opdateres med regelmæssige intervaller og præsenteres i tabelform for sædvanlige beløb. Du kan også se de historiske valutakurser for andre besøgende.

valutakurser

USDEURGBPCADJPYWST
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.183000.762590.007300.36353
GBPinf0.8453110.644620.006170.30729
CADinf1.311321.5512910.009570.47670
JPYinf136.95277162.01517104.43901149.78595
WSTinf2.750833.254232.097760.020091

Lande, der betaler med Amerikanske dollar (USD)

Lande, der betaler med Samoanske tale (WST)

Konverter Amerikanske dollar til andre verdensvalutaer


USD til WST valutakalkulator

Den Amerikanske dollar er valutaen i Øst Timor, Ecuador, El Salvador, Marshalløerne, Mikronesien, Palau, Forenede Stater, Zimbabwe. Den Samoanske tale er valutaen i Samoa. Symbolet for USD er $. Symbolet for WST er $. Kursen for Amerikanske dollar blev sidst opdateret den August 13, 2022. Valutakursen for Samoanske tale blev sidst opdateret den August 13, 2022. Omregningsfaktoren har 5 signifikante cifre. Omregningsfaktoren har 5 signifikante cifre.

Udskriv diagrammerne og tag dem med i din pung eller tegnebog, mens du rejser.

valutakurs Amerikanske dollar til Samoanske tale = 2,66.

Del valutaomregner?

Var vores valutalommeregner hjælpsom? Så del! Med dette link kan du henvise dine besøgende og venner til vores valutakonverter.