JEP до AUD - Џерси фунта до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Џерси фунта до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Џерси фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Џерси фунта до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.07.2020 13:00
1 JEP (£)
=
1,80278 AUD ($)
1 JEP = 1,802780 AUD
0,554699 JEP = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Џерси фунта до Австралискиот долар?

Џерси фунта курсот до Австралискиот долар = 1,80

Конверзија JEP во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута JEP и целната валута Австралискиот долар со количина 1 JEP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDJEP
USD11.131061.248660.738110.009310.697591.24867
EUR0.8841311.103970.652580.008230.616761.10398
GBP0.800860.9058210.591130.007450.558671.00001
CAD1.354811.532371.6916910.012610.945101.69170
JPY107.46498121.54953134.1869779.32136174.96664134.18831
AUD1.433501.621381.789961.058090.0133411.78997
JEP0.800850.905810.999990.591120.007450.558671

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

JEP до AUD калкулатор на девизниот курс

На Џерси фунта е валута во . На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за JEP е £. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Џерси фунта беше последно ажурирана на Juli 07, 2020. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Juli 07, 2020. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Џерси фунта до Австралискиот долар = 1,80.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.