JEP до EUR - Џерси фунта до евра валута конвертор

Нашиот Џерси фунта до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 11.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Џерси фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Џерси фунта до евра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 11.07.2020 04:02
1 JEP (£)
=
1,11604 EUR (€)
1 JEP = 1,116040 EUR
0,896025 JEP = 1 EUR

Кој е тековниот курс за Џерси фунта до евра?

Џерси фунта курсот до евра = 1,12

Конверзија JEP во евра

Ја избравте изворната валута JEP и целната валута евра со количина 1 JEP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJEP
USD11.130191.262710.736630.009361.26279
EUR0.8848111.117250.651780.008281.11732
GBP0.791950.8950610.583380.007411.00007
CAD1.357531.534261.7141510.012711.71427
JPY106.84050120.75033134.9081478.702421134.91716
JEP0.791900.895000.999930.583340.007411

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

JEP до EUR калкулатор на девизниот курс

На Џерси фунта е валута во . На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за JEP е £. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за Џерси фунта беше последно ажурирана на Juli 11, 2020. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на Juli 11, 2020. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Џерси фунта до евра = 1,12.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.