100 NZD до AUD - Нов Зеланд долар до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 12.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 12.04.2021 23:10
100 NZD ($)
=
0,00000 AUD ($)
1 NZD = AUD
inf NZD = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до Австралискиот долар?

Нов Зеланд долар курсот до Австралискиот долар =

Конверзија NZD во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута Австралискиот долар со количина 100 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDNZD
USD11.213601.412040.825750.009190.781750.72497
EUR0.8239911.163510.680420.007570.644160.59737
GBP0.708200.8594710.584790.006510.553630.51342
CAD1.211021.469691.7100010.011130.946710.87795
JPY108.84398132.09332153.6921089.87830185.0888078.90847
AUD1.279181.552421.806261.056290.0117510.92737
NZD1.379371.674011.947731.139020.012671.078321

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

NZD до AUD калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за NZD е $. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на Mai 13, 2021. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Mai 13, 2021. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до Австралискиот долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.