SGD до INR - Сингапурски долар до Индиски рупија валута конвертор

Нашиот Сингапурски долар до Индиски рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Сингапурски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Индиски рупија или Индиски рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Сингапурски долар до Индиски рупија калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.05.2020 02:55
1 SGD ($)
=
53,48520 INR (₹)
1 SGD = 53,485200 INR
0,018697 SGD = 1 INR

Кој е тековниот курс за Сингапурски долар до Индиски рупија?

Сингапурски долар курсот до Индиски рупија = 53,49

Конверзија SGD во Индиски рупија

Ја избравте изворната валута SGD и целната валута Индиски рупија со количина 1 SGD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINRSGD
USD11.109381.229950.723240.009270.013220.70693
EUR0.9014011.108680.651930.008360.011920.63723
GBP0.813040.9019810.588020.007540.010750.57476
CAD1.382671.533911.7006110.012820.018290.97745
JPY107.84099119.63695132.6385677.9947411.4261576.23588
INR75.6170583.8882793.0048754.689150.70119153.45586
SGD1.414571.569301.739841.023070.013120.018711

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

SGD до INR калкулатор на девизниот курс

На Сингапурски долар е валута во Сингапур. На Индиски рупија е валута во Индија. Симболот за SGD е $. Симболот за INR е ₹. Стапката на размена за Сингапурски долар беше последно ажурирана на Mai 30, 2020. Девизниот курс за Индиски рупија беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2020. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Сингапурски долар до Индиски рупија = 53,49.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.