EOS në BTC - EOS në Bitcoin konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë EOS to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bitcoin. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 12.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë EOS monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bitcoin ose Bitcoin për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga EOS to Bitcoin kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 12.08.2020 00:41
1 EOS
=
0,00026 BTC (₿)
1 EOS = 0,000262 BTC
3.812,428517 BTC = 1 EOS

Cila është kursi aktual i këmbimit për EOS në Bitcoin?

EOS kurs në Bitcoin = 0,00
Ethereum0,000 ETH
gurgullimë0,000 XRP
Bitcoin Cash0,000 BCH
NUK0,000 XEM
Lumens yjor0,000 XLM
NEO0,000 NEO
IOTA0,000 MIOTA
DASH0,000 DASH
monedhë0,000 XMR

Konvertimi EOS në Bitcoin

Ju keni zgjedhur monedhën burimore EOS dhe monedhën e synuar Bitcoin me një shumë 1 EOS. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.1773501.3094750.7531570.00939011,904.761905
EUR0.84936511.1122220.6397050.00797510,111.488095
GBP0.7636650.89910110.5751590.0071719,091.250000
CAD1.3277451.5632211.73864810.01246715,806.488095
JPY106.497498125.384844139.45578080.20930111,267,827.357143
BTC0.0000840.0000990.0001100.0000630.0000011

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit EOS në Bitcoin = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.