INR në GBP - Rupia indiane në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rupia indiane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.06.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rupia indiane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rupia indiane to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.06.2021 00:13
1 INR (₹)
=
0,00968 GBP (£)
1 INR = 0,009684 GBP
103,260343 INR = 1 GBP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rupia indiane në Sterling Pound Britanik?

Rupia indiane kurs në Sterling Pound Britanik = 0,01

Konvertimi INR në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore INR dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 1 INR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINR
USD11.210071.411320.822420.009110.01365
EUR0.8264011.166320.679650.007530.01128
GBP0.708560.8574010.582730.006460.00967
CAD1.215921.471351.7160610.011080.01659
JPY109.74303132.79666154.8828790.2551411.49760
INR73.2790588.67272103.4204160.266340.667731

Vendet që paguajnë me Rupia indiane (INR)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

nga INR to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Rupia indiane është monedha në Indi. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për INR është ₹. Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Rupia indiane u ndryshua së fundmi në Juni 15, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në Juni 15, 2021. INR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rupia indiane në Sterling Pound Britanik = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.