JEP në UAH - Pound Jersey në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Pound Jersey to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Pound Jersey monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Pound Jersey to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.01.2021 08:53
1 JEP (£)
=
38,33180 UAH (₴)
1 JEP = 38,331800 UAH
0,026088 JEP = 1 UAH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Pound Jersey në Hryvnia ukrainase?

Pound Jersey kurs në Hryvnia ukrainase = 38,33

Konvertimi JEP në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore JEP dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 JEP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJEPUAH
USD11.216981.368990.786470.009631.368950.03547
EUR0.8217011.124910.646250.007921.124870.02914
GBP0.730470.8889610.574490.007040.999970.02591
CAD1.271511.547401.7406810.012251.740630.04509
JPY103.81602126.34235142.1231981.648141142.119113.68185
JEP0.730490.888991.000030.574510.0070410.02591
UAH28.1966634.3148738.6009822.175820.2716038.599871

Vendet që paguajnë me Pound Jersey (JEP)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

nga JEP to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Pound Jersey është monedha në . Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për JEP është £. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Pound Jersey u ndryshua së fundmi në Januar 26, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në Januar 26, 2021. JEP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Pound Jersey në Hryvnia ukrainase = 38,33.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.