500 UYU në CHF - Peso Uruguajane në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Uruguajane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 06.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Uruguajane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Uruguajane to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 06.07.2020 05:55
500 UYU ($U)
=
11,11825 CHF (CHF)
1 UYU = 0,022237 CHF
44,971106 UYU = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Uruguajane në Franc zviceran?

Peso Uruguajane kurs në Franc zviceran = 0,02

Konvertimi UYU në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore UYU dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 500 UYU. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFUYU
USD11.124501.248390.736520.009301.058410.02370
EUR0.8892811.110180.654970.008270.941230.02108
GBP0.801030.9007610.589970.007450.847820.01898
CAD1.357751.526781.6950010.012631.437050.03218
JPY107.51850120.90457134.2254879.189031113.798712.54816
CHF0.944811.062441.179500.695870.0087910.02239
UYU42.1945147.4477352.6753831.076900.3924444.659111

Vendet që paguajnë me Peso Uruguajane (UYU)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga UYU to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Uruguajane është monedha në Uruguay. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për UYU është $U. Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Peso Uruguajane u ndryshua së fundmi në Juli 06, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në Juli 06, 2020. UYU faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Uruguajane në Franc zviceran = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.