Friday 01 March 2024

ALL до USD - Албански Лек до САД долар валута конвертор

Нашиот Албански Лек до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Албански Лек. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Албански Лек до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Албански Лек до САД долар?

Amount
From
To

1 Албански Лек =

0,0104 САД долар

1 ALL = 0,0104 USD

1 USD = 96,11 ALL

Албански Лек до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 1 март 2024 09:35:10 CET

Албански Лек курсот до САД долар = 0,0104

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија ALL во САД долар

Ја избравте изворната валута ALL и целната валута САД долар со количина 1 ALL. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Албански Лек (ALL) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај ALL (Албански Лек) до USD (САД долар) ✅ ALL до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Албански Лек (ALL) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Албански Лек ( ALL ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Албански Лек во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 ALL до USD Промени Промени %
März 1, 2024 петок 1 ALL = 0.010404 USD - -
Februar 29, 2024 четврток 1 ALL = 0.010433 USD +0.000029 USD +0.278739 %
Februar 28, 2024 среда 1 ALL = 0.010441 USD +0.000008 USD +0.076680 %
Februar 27, 2024 вторник 1 ALL = 0.010452 USD +0.000011 USD +0.105354 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 ALL = 0.010425 USD -0.000027 USD -0.258324 %
Februar 25, 2024 недела 1 ALL = 0.010445 USD +0.000020 USD +0.191847 %
Februar 24, 2024 сабота 1 ALL = 0.010433 USD -0.000012 USD -0.114888 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYALL
USD11.08311.26500.73650.00670.0104
EUR0.923311.16800.68000.00610.0096
GBP0.79050.856210.58220.00530.0082
CAD1.35771.47051.717510.00900.0141
JPY150.2055162.6851190.0109110.629111.5628
ALL96.1139104.0993121.584670.78960.63991

Земјите кои плаќаат со Албански Лек (ALL)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Албански Лек во други светски валути


ALL до USD калкулатор на девизниот курс

На Албански Лек е валута во албанија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за ALL е Lek. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Албански Лек беше последно ажурирана на März 01, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 01, 2024. Факторот на конверзија ALL има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Албански Лек до САД долар = 0,0104.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.