ANG до AUD - Холандија Antillean гулден до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Холандија Antillean гулден до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Холандија Antillean гулден. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Холандија Antillean гулден до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.01.2021 19:09
1 ANG (ƒ)
=
0,72410 AUD ($)
1 ANG = 0,724101 AUD
1,381023 ANG = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Холандија Antillean гулден до Австралискиот долар?

Холандија Antillean гулден курсот до Австралискиот долар = 0,72

Конверзија ANG во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута ANG и целната валута Австралискиот долар со количина 1 ANG. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYANGAUD
USD11.209871.360080.786760.009630.556980.77222
EUR0.8265411.124160.650290.007960.460370.63827
GBP0.735250.8895610.578470.007080.409520.56777
CAD1.271041.537791.7287110.012250.707950.98152
JPY103.79650125.58029141.1717181.66298157.8130580.15372
ANG1.795382.172182.441871.412540.0173011.38643
AUD1.294971.566741.761261.018830.012480.721281

Земјите кои плаќаат со Холандија Antillean гулден (ANG)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

ANG до AUD калкулатор на девизниот курс

На Холандија Antillean гулден е валута во . На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за ANG е ƒ. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Холандија Antillean гулден беше последно ажурирана на Januar 16, 2021. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Januar 16, 2021. Факторот на конверзија ANG има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Холандија Antillean гулден до Австралискиот долар = 0,72.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.