AUD до BGN - Австралискиот долар до Бугарски Лев валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Бугарски Лев конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бугарски Лев или Бугарски Лев за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Бугарски Лев калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.01.2022 22:50
1 AUD ($)
=
1,23693 BGN (лв)
1 AUD = 1,236932 BGN
0,808452 AUD = 1 BGN

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Бугарски Лев?

Австралискиот долар курсот до Бугарски Лев = 1,24

Конверзија AUD во Бугарски Лев

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Бугарски Лев со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDBGN
USD11.133291.356620.798910.008780.719550.57890
EUR0.8823911.197060.704950.007750.634920.51081
GBP0.737130.8353810.588900.006470.530400.42672
CAD1.251711.418551.6980910.010990.900670.72461
JPY113.92799129.11369154.5572191.01824181.9774465.95249
AUD1.389751.574991.885361.110280.0122010.80452
BGN1.727431.957682.343461.380060.015161.242981

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Бугарски Лев (BGN)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до BGN калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Бугарски Лев е валута во Бугарија. Симболот за AUD е $. Симболот за BGN е лв. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 22, 2022. Девизниот курс за Бугарски Лев беше последен пат ажуриран на Januar 22, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BGN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Бугарски Лев = 1,24.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.