1 AUD до BTN - Австралискиот долар до Butan Ngultrum валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Butan Ngultrum конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Butan Ngultrum или Butan Ngultrum за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Butan Ngultrum калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.07.2020 07:20
1 AUD ($)
=
52,25660 BTN (དངུལ་ཀྲམ)
1 AUD = 52,256600 BTN
0,019136 AUD = 1 BTN

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Butan Ngultrum?

Австралискиот долар курсот до Butan Ngultrum = 52,26

Конверзија AUD во Butan Ngultrum

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Butan Ngultrum со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDBTN
USD11.125781.248240.736500.009300.691960.01323
EUR0.8882711.108770.654210.008260.614650.01175
GBP0.801130.9019010.590030.007450.554350.01060
CAD1.357781.528561.6948210.012630.939530.01796
JPY107.48898121.00935134.1717079.16553174.378341.42157
AUD1.445171.626941.803911.064360.0134410.01911
BTN75.6128485.1237194.3827355.688780.7034552.321251

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Butan Ngultrum (BTN)

AUD до BTN калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Butan Ngultrum е валута во Бутан. Симболот за AUD е $. Симболот за BTN е དངུལ་ཀྲམ. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Juli 02, 2020. Девизниот курс за Butan Ngultrum беше последен пат ажуриран на Juli 02, 2020. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BTN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Butan Ngultrum = 52,26.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.