1 AUD до NOK - Австралискиот долар до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.10.2021 22:09
1 AUD ($)
=
6,24355 NOK (kr)
1 AUD = 6,243546 NOK
0,160165 AUD = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Норвешкиот Крун?

Австралискиот долар курсот до Норвешкиот Крун = 6,24

Конверзија AUD во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDNOK
USD11.163531.380200.810330.008770.748300.11979
EUR0.8594611.186220.696450.007530.643130.10295
GBP0.724540.8430210.587110.006350.542170.08679
CAD1.234061.435861.7032410.010820.923450.14782
JPY114.06196132.71429157.4278292.42822185.3525913.66308
AUD1.336361.554891.844441.082900.0117210.16008
NOK8.348199.7133511.522136.764820.073196.246951

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

AUD до NOK калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за AUD е $. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Oktober 22, 2021. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Oktober 22, 2021. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Норвешкиот Крун = 6,24.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.