1 CHF до CAD - Швајцарскиот франк до Канадски долар валута конвертор

Нашиот Швајцарскиот франк до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Швајцарскиот франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Швајцарскиот франк до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 13.07.2020 14:00
1 CHF (CHF)
=
1,43939 CAD ($)
1 CHF = 1,439390 CAD
0,694739 CHF = 1 CAD

Кој е тековниот курс за Швајцарскиот франк до Канадски долар?

Швајцарскиот франк курсот до Канадски долар = 1,44

Конверзија CHF во Канадски долар

Ја избравте изворната валута CHF и целната валута Канадски долар со количина 1 CHF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.129501.262250.735920.009351.06245
EUR0.8853511.117530.651540.008280.94064
GBP0.792240.8948310.583020.007410.84171
CAD1.358851.534821.7152110.012711.44371
JPY106.90504120.74917134.9409078.673171113.58135
CHF0.941221.063111.188060.692660.008801

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

CHF до CAD калкулатор на девизниот курс

На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за CHF е CHF. Симболот за CAD е $. Стапката на размена за Швајцарскиот франк беше последно ажурирана на Juli 13, 2020. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на Juli 13, 2020. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Швајцарскиот франк до Канадски долар = 1,44.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.