250 CNY до IRR - Кинески Јуан до Ирански риал валута конвертор

Нашиот Кинески Јуан до Ирански риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Кинески Јуан. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Ирански риал или Ирански риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Кинески Јуан до Ирански риал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 11:05
250 CNY (¥)
=
0,00000 IRR (﷼)
1 CNY = IRR
inf CNY = 1 IRR

Кој е тековниот курс за Кинески Јуан до Ирански риал?

Кинески Јуан курсот до Ирански риал =

Конверзија CNY во Ирански риал

Ја избравте изворната валута CNY и целната валута Ирански риал со количина 250 CNY. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYIRR
USD11.190081.370850.798120.009120.152600.00002
EUR0.8402811.151900.670640.007660.128230.00002
GBP0.729470.8681310.582210.006650.111320.00002
CAD1.252951.491111.7176110.011430.191200.00003
JPY109.66039130.50458150.3280287.52176116.734270.00260
CNY6.553047.798648.983245.230090.0597610.00016
IRR42,105.0003550,108.2976557,719.6724733,604.69321383.958176,425.261241

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Земјите кои плаќаат со Ирански риал (IRR)

CNY до IRR калкулатор на девизниот курс

На Кинески Јуан е валута во Кина. На Ирански риал е валута во Иран. Симболот за CNY е ¥. Симболот за IRR е ﷼. Стапката на размена за Кинески Јуан беше последно ажурирана на April 11, 2021. Девизниот курс за Ирански риал беше последен пат ажуриран на April 11, 2021. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија IRR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Кинески Јуан до Ирански риал = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.