CVE до VND - Кејп Вердејски штит до Виетнамски Донг валута конвертор

Нашиот Кејп Вердејски штит до Виетнамски Донг конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Кејп Вердејски штит. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Виетнамски Донг или Виетнамски Донг за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Кејп Вердејски штит до Виетнамски Донг калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.09.2020 00:47
1 CVE ($)
=
245,71700 VND (₫)
1 CVE = 245,717000 VND
0,004070 CVE = 1 VND

Кој е тековниот курс за Кејп Вердејски штит до Виетнамски Донг?

Кејп Вердејски штит курсот до Виетнамски Донг = 245,72

Конверзија CVE во Виетнамски Донг

Ја избравте изворната валута CVE и целната валута Виетнамски Донг со количина 1 CVE. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCVEVND
USD11.170561.271860.750800.009520.010570.00004
EUR0.8543011.086540.641410.008130.009030.00004
GBP0.786250.9203510.590320.007490.008310.00003
CAD1.331911.559071.6940010.012680.014080.00006
JPY105.01695122.92820133.5668778.8471811.110470.00453
CVE94.56963110.69903120.2793471.003280.9005210.00408
VND23,179.0000027,132.3137829,480.4451517,402.89285220.71675245.099831

Земјите кои плаќаат со Кејп Вердејски штит (CVE)

Земјите кои плаќаат со Виетнамски Донг (VND)

CVE до VND калкулатор на девизниот курс

На Кејп Вердејски штит е валута во Зеленортски Острови. На Виетнамски Донг е валута во Виетнам. Симболот за CVE е $. Симболот за VND е ₫. Стапката на размена за Кејп Вердејски штит беше последно ажурирана на September 23, 2020. Девизниот курс за Виетнамски Донг беше последен пат ажуриран на September 23, 2020. Факторот на конверзија CVE има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија VND има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Кејп Вердејски штит до Виетнамски Донг = 245,72.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.