DKK до USD - Дански Крун до САД долар валута конвертор

Нашиот Дански Крун до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Дански Крун. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Дански Крун до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.02.2020 00:50
1 DKK (kr.)
=
0,14769 USD ($)
1 DKK = 0,147685 USD
6,771168 DKK = 1 USD

Кој е тековниот курс за Дански Крун до САД долар?

Дански Крун курсот до САД долар = 0,15

Конверзија DKK во САД долар

Ја избравте изворната валута DKK и целната валута САД долар со количина 1 DKK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDKK
USD11.099071.278050.745030.009270.14707
EUR0.9098611.162840.677880.008430.13381
GBP0.782450.8599610.582950.007250.11508
CAD1.342221.475191.7154210.012440.19740
JPY107.88299118.57098137.8793380.37653115.86654
DKK6.799407.473028.689945.065790.063031

Земјите кои плаќаат со Дански Крун (DKK)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

DKK до USD калкулатор на девизниот курс

На Дански Крун е валута во Данска. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за DKK е kr.. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Дански Крун беше последно ажурирана на Februar 29, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Februar 29, 2020. Факторот на конверзија DKK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Дански Крун до САД долар = 0,15.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.