Saturday 24 February 2024

1 USD до DKK - САД долар до Дански Крун валута конвертор

Нашиот САД долар до Дански Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.02.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Дански Крун или Дански Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Дански Крун калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Дански Крун?

Amount
From
To

1 САД долар =

6,89 Дански Крун

1 USD = 6,89 DKK

1 DKK = 0,145 USD

САД долар до Дански Крун conversion - Курсна листа на ажурирани: 24 февруари 2024 09:05:10 CET

САД долар курсот до Дански Крун = 6,89

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Дански Крун

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Дански Крун со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Дански Крун (DKK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до DKK (Дански Крун) ✅ USD до DKK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Дански Крун (DKK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Дански Крун ( DKK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Дански Крун во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до DKK Промени Промени %
Februar 24, 2024 сабота 1 USD = 6.88885521 DKK - -
Februar 23, 2024 петок 1 USD = 6.88496599 DKK -0.00388922 DKK -0.05645672 %
Februar 22, 2024 четврток 1 USD = 6.88008696 DKK -0.00487902 DKK -0.07086490 %
Februar 21, 2024 среда 1 USD = 6.89422195 DKK +0.01413499 DKK +0.20544781 %
Februar 20, 2024 вторник 1 USD = 6.92194811 DKK +0.02772616 DKK +0.40216519 %
Februar 19, 2024 понеделник 1 USD = 6.91476856 DKK -0.00717955 DKK -0.10372153 %
Februar 18, 2024 недела 1 USD = 6.91720794 DKK +0.00243938 DKK +0.03527776 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYDKK
USD11.08341.26790.74150.00660.1452
EUR0.923111.17030.68440.00610.1340
GBP0.78870.854510.58480.00520.1145
CAD1.34871.46111.710010.00900.1958
JPY150.4850163.0302190.7999111.5820121.8447
DKK6.88897.46318.73445.10800.04581

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Дански Крун (DKK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до DKK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Дански Крун е валута во Данска. Симболот за USD е $. Симболот за DKK е kr.. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Februar 24, 2024. Девизниот курс за Дански Крун беше последен пат ажуриран на Februar 24, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија DKK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Дански Крун = 6,89.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.