Thursday 23 May 2024

1 USD до HRK - САД долар до Хрватски куни валута конвертор

Нашиот САД долар до Хрватски куни конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хрватски куни или Хрватски куни за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Хрватски куни калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Хрватски куни?

Amount
From
To

1 САД долар =

6,98 Хрватски куни

1 USD = 6,98 HRK

1 HRK = 0,143 USD

САД долар до Хрватски куни conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Хрватски куни = 6,98

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Хрватски куни

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Хрватски куни со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Хрватски куни (HRK) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до HRK (Хрватски куни) ✅ USD до HRK Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Хрватски куни (HRK) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Хрватски куни ( HRK )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Хрватски куни во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до HRK Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 6.97997445 HRK - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 6.97997445 HRK - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 6.97997445 HRK - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 6.97997445 HRK - -
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 6.97997445 HRK - -
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 6.97997445 HRK - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 6.97997445 HRK - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYHRK
USD11.08461.27150.73160.00640.1433
EUR0.922011.17230.67450.00590.1321
GBP0.78650.853010.57540.00500.1127
CAD1.36691.48261.738010.00870.1958
JPY157.0575170.3481199.7044114.9018122.5012
HRK6.98007.57068.87535.10650.04441

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Хрватски куни (HRK)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до HRK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Хрватски куни е валута во Хрватска. Симболот за USD е $. Симболот за HRK е kn. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Хрватски куни беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HRK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Хрватски куни = 6,98.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.