Saturday 20 July 2024

1 USD до MUR - САД долар до Мавританска рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Мавританска рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мавританска рупија или Мавританска рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Мавританска рупија калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Мавританска рупија?

Amount
From
To

1 САД долар =

46,67 Мавританска рупија

1 USD = 46,67 MUR

1 MUR = 0,0214 USD

САД долар до Мавританска рупија conversion - Курсна листа на ажурирани: 20 јули 2024 15:05:09 CEST

САД долар курсот до Мавританска рупија = 46,67

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Мавританска рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Мавританска рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Мавританска рупија (MUR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до MUR (Мавританска рупија) ✅ USD до MUR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Мавританска рупија (MUR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Мавританска рупија ( MUR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Мавританска рупија во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до MUR Промени Промени %
Juli 20, 2024 сабота 1 USD = 46.67008914 MUR - -
Juli 19, 2024 петок 1 USD = 46.67008914 MUR - -
Juli 18, 2024 четврток 1 USD = 46.49865154 MUR -0.17143760 MUR -0.36733935 %
Juli 17, 2024 среда 1 USD = 46.57011130 MUR +0.07145976 MUR +0.15368137 %
Juli 16, 2024 вторник 1 USD = 46.59832246 MUR +0.02821116 MUR +0.06057782 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 USD = 46.59615116 MUR -0.00217130 MUR -0.00465962 %
Juli 14, 2024 недела 1 USD = 46.68098217 MUR +0.08483101 MUR +0.18205583 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYMUR
USD11.08931.29170.72610.00630.0214
EUR0.918111.18580.66660.00580.0197
GBP0.77420.843310.56220.00490.0166
CAD1.37721.50011.778910.00870.0295
JPY157.4850171.5430203.4233114.355813.3744
MUR46.670450.836460.284133.88910.29631

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Мавританска рупија (MUR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до MUR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Мавританска рупија е валута во Маурициус. Симболот за USD е $. Симболот за MUR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 20, 2024. Девизниот курс за Мавританска рупија беше последен пат ажуриран на Juli 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Мавританска рупија = 46,67.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.