Saturday 15 June 2024

1 USD до AUD - САД долар до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Австралискиот долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,51 Австралискиот долар

1 USD = 1,51 AUD

1 AUD = 0,662 USD

САД долар до Австралискиот долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 јуни 2024 18:45:14 CEST

САД долар курсот до Австралискиот долар = 1,51

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Австралискиот долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Австралискиот долар (AUD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до AUD (Австралискиот долар) ✅ USD до AUD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Австралискиот долар (AUD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Австралискиот долар ( AUD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Австралискиот долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до AUD Промени Промени %
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 1.51247032 AUD - -
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 1.50829563 AUD -0.00417469 AUD -0.27601810 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 1.49185818 AUD -0.01643744 AUD -1.08980240 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 1.51561079 AUD +0.02375261 AUD +1.59214914 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 1.51290966 AUD -0.00270113 AUD -0.17822076 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 1.51653018 AUD +0.00362052 AUD +0.23930846 %
Juni 8, 2024 сабота 1 USD = 1.51653018 AUD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.07201.26720.72790.00640.6614
EUR0.932911.18210.67900.00590.6170
GBP0.78910.845910.57440.00500.5219
CAD1.37381.47271.740910.00870.9086
JPY157.4250168.7571199.4891114.58891104.1209
AUD1.51191.62081.91591.10050.00961

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до AUD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за USD е $. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 15, 2024. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Juni 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Австралискиот долар = 1,51.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.